بریتانیا و فرانسه اصلی ترین فروشندگان اروپایی تسلیحات به عربستان

 

بریتانیا و فرانسه اصلی ترین فروشندگان اروپایی تسلیحات به عربستان

 

به گزارش امروز (چهارشنبه) ایرنا، پایگاه خبری اتریشی «استاندارد» در این زمینه نوشت که عربستان در این دوره زمانی بالغ بر چهار میلیارد و 300 میلیون یورو از تولید کنندگان تسلیحات در اروپا جنگ افزار خریده است.
در این گزارش آمده است: در این میان صادرات تسلیحاتی ایتالیا به عربستان سعودی برابر با 600 میلیون یورو، سوئد 520 میلیون و اسپانیا 450 میلیون یورو بوده است.
بنا به این گزارش، بریتانیا در آمار جداگانه ای، میزان صادرات تسلیحاتی به عربستان سعودی از سال 2010 تاکنون را هفت میلییارد یورو تخمین زده است.
عربستان سعودی یکی از مشتریان عمده تسلیحات نظامی آلمان به شمار می رود. در سال 2014 میزان صادرات تسلیحات نظامی آلمان به عربستان سعودی برابر با 209 میلیون یورو بوده است. تسلیحات نظامی صادراتی از آلمان به عربستان شامل قایق های جنگی، تجهیزات سوخت گیری هوایی، پهپاد، قطعات هواپیماهای جنگی و زره پوش بوده است.
رسانه های آلمان اعلام کرده اند که این کشور در چارچوب همکاری های امنیتی، قراردادی را با عربستان سعودی برای کشیدن سیم خاردار در مرزهای این کشور به مبلغ بیش از یک میلیارد یورو امضا کرده است.
عربستان همچنین مشتری عمده جنگ افزارهای آمریکایی است و با خریدهای خود در صدر وارد کنندگان تسلیحات جهان قرار دارد و قطر و کره جنوبی نیز در ردیف های بعدی هستند.

منبع خبر : http://www.irna.ir/fa/News/81929105/

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

ساختمان پلاسکو

ساختمان پلاسکو  نکات مثبت از جریان پلاسکو حضور پر شور مردم در کمک رسانی و همکاری …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *