ظریف: تحریم های موشکی آمریکا غیرقانونی است/برنامه ای برای ملاقات با معاون اوباما ندارم

 

ظریف: تحریم های موشکی آمریکا غیرقانونی است/برنامه ای برای ملاقات با معاون اوباما ندارم

 

تهران – ایرنا – «محمد جواد ظریف» وزیر امور خارجه ایران در داووس سوئیس «عادت کردن آمریکا به زورگویی» را نکوهش کرد و با تاکید بر ماهیت دفاعی برنامه نظامی ایران، تحریم واشنگتن علیه برنامه موشکی کشورمان را «غیرقانونی» خواند.

 

به گزارش ایرنا، ظریف با اشاره به تحریم های جدید موشکی واشنگتن علیه ایران، به خبرگزاری آسوشیتدپرس گفت: ما معتقدیم این تحریم ها بیجا هستند. ما معتقدیم این تحریم ها غیرقانونی اند. آنها اصول بنیادی را زیر پا می گذارند. برنامه موشکی ایران، برنامه ای مشروع و پدافندی است.
وی افزود: این اتفاق نشان می دهد که ایالات متحده عادتی دارد که برایش دشوار است ترک کند؛ عادت به فشار، زورگویی و تحریم.
آمریکا روز یکشنبه تحریم هایی را علیه 11 فرد و نهاد که به ادعای واشنگتن در برنامه های ساخت موشک بالستیک در ایران مشارکت دارند، وضع کرد.
وزیر امور خارجه کشورمان چشم انداز بهبود روابط دیپلماتیک با آمریکا را «بسیار دور» ارزیابی کرد اما گفت: آمریکا می تواند برای پایان دادن به بی اعتمادی، گام هایی بردارد.
آسوشیتدپرس نوشت: وزیر امور خارجه ایران در همان هتلی در داووس سوئیس اقامت دارد که «جو بایدن» معاون رئیس جمهوری آمریکا نیز مستقر شده است. با این حال، ظریف گفت که آنها هیچ برنامه ای برای ملاقات با یکدیگر ندارند.
ظریف در پاسخ به سوال خبرنگار آسوشیتدپرس درباره موضع اصولگرایان گفت: ایران کشوری تک صدایی نیست. فکر می کنم آمریکایی ها این را می دانند؛ درست مثل ایالات متحده آمریکا که تنها یک صدا شنیده نمی شود. بنابراین شما در میان بازیگران سیاسی و بخش های مختلف جامعه، دیدگاه هایی متفاوت دارید.
به نوشته آسوشیتدپرس، ایران یکی از محورهای نشست امسال مجمع جهانی اقتصاد در داووس خواهد بود.
نشست مجمع عمومی اقتصاد در داووس هر سال با حضور حدود دو هزار و 500 رهبر سیاسی، اقتصادی، نخبگان و رسانه های جهان برای بحث درباره مهمترین چالش های بین المللی بویژه در حوزه اقتصادی تشکیل می شود.
اروپام**9163**1572

 

منبع خبر: http://www.irna.ir/fa/News/81929020/

 

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

ساختمان پلاسکو

ساختمان پلاسکو  نکات مثبت از جریان پلاسکو حضور پر شور مردم در کمک رسانی و همکاری …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *