وزیر ورزش و جوانان : یک مورد غیراخلاقی هم برای ورزش ایران زیاد است

 

وزیر ورزش و جوانان : یک مورد غیراخلاقی هم برای ورزش ایران زیاد است

تهران-ایرنا- وزیر ورزش و جوانان با بیان اینکه باید در ورزش دقت و توجه ویژه ای به مسایل انضباطی و اخلاقی کرد، گفت: حتی یک مورد غیر اخلاقی هم برای ورزش کشور زیاد است.

به گزارش ایرنا از وزارت ورزش و جوانان، محمود گودرزی در نشست ماهانه روسای فدراسیون ها افزود: فضای ورزش کشور به آرامش و پویایی نیاز دارد و ورزش عنصر مطلوبی است که وجوه خوب آن باید در جامعه مطرح شده و توسعه یابد.
وی با تبریک موفقیت های که از اجرایی شدن برجام رخ داده ، افزود: امیدوارم از نتایج این اتفاق مهم جامعه ورزشی نیز منتفع شود تا بتوانیم در فضایی آرام و به دور از تهدیدات خارجی به رشد و شکوفایی برسیم.
وزیر ورزش و جوانان ادامه داد: شهامت در صلح سخت تر از شهامت در جنگ است زیرا شهامت در جنگ به بزرگی می انجامد اما شهامت در صلح حرف های بسیار مخالفان را در پی دارد و گاهی موجب برچسب هایی غیر منصفانه می شود.
وی گفت: جسارت در این حوزه شهامت و بزرگی می خواهد و خوشبختانه سایه تهدیدها و مشکلات اقتصادی، امنیتی و روانی با اتفاقات اخیر از جامعه رخ بربسته است.
وزیر ورزش و جوانان در این نشست با تاکید بر غیر سیاسی بودن فضای ورزش گفت : ورزش و ورزشکاران جزو گروه اثرگذار هستند بنابراین باید تلاش کنیم که از ورودهای سیاسی جلوگیری کنیم.
دکتر گودرزی با بیان این مطلب که وزارت ورزش و جوانان در افزایش درصد بودجه 95، رتبه اول را در بین وزارتخانه ها دارد، گفت:هیچ وزارتخانه ای در بخش بودجه جاری و عمرانی به اندازه وزارت ورزش و جوانان افزایش نداشته اند ، اگر چه عدد بودجه ورزش کوچک است اما افزایش 100 درصدی ان طی دو سال اخیر نشان از توجه ویژه دولت به دو حوزه ورزش و جوانان دارد و انتظار می رود که شعارهای دولت در حوزه ورزش تحقق پیدا کند.
گودرزی با اشاره به اینکه سال 93 رشد یازده و نیم درصدی در آمار ورزش همگانی داشتیم گفت: برخی از روسا تصور می کنند که کار فدراسیون فقط حوزه قهرمانی است اما انتظار جامعه این است که همه ابعاد ورزش توسط فدراسیون پوشش داده شود.
وی در خصوص مسائل مالی فدراسیون ها تصریح کرد: حساسیت وزارتخانه در خصوص مسایل مالی بالا است و هیچ گونه ابهامی در گزارش های مالی را نمی پذیریم .
وی با تاکید بر آرام سازی فضای ورزش کشور توسط مسئولان فدراسیون ها گفت: ورزش متعلق به همه است و باید در رسانه ها چهره ای مطلوب آن توسط ورزشکاران به نمایش در آید و نقد های منصفانه به رشد مدیران و ورزش کمک میکند ولی جنجال و غوغاسالاری جنبه های زیبای ورزش را مخدوش می کند.

منبع خبر: http://www.irna.ir/fa/News/81929688/

 

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

ساختمان پلاسکو

ساختمان پلاسکو  نکات مثبت از جریان پلاسکو حضور پر شور مردم در کمک رسانی و همکاری …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *