چهره و چهره سازی

 

 چهره و چهره سازی

  • یکی از معضلات اجتماعی ما ، عدم درک صحیح از ظاهر و ظاهر سازی میباشد . البته قبل از بحث اصلی چند مثال مقدماتی میزنم. فرض کنید داخل بیمارستان کارکنان مختلفی دارد که به نسبت شغلشان لباسهای رنگی و سفید مختلف ا لشکلی را دارند. و همین باعث شناسایی بهتر مراجعه کنندگان میشود.. مثال دیگر در ظاهر صورتی میباشد که با توجه با شرایط نوع ظاهر آنرا تغییر میدهیم. مثلاً برای عروسی با یک ظاهر لباسی و صورتی حاضر میشویم و برای عذا با ظاهری دیگر. بنابر این میتوان نتیجه گرفت ظاهر تا چه اندازه میتواند بیانگر حالت روحی و شغلی و شخصیت ما باشد.
  • حال سوال این استکه این ظاهری که بعضی از جوانان ما پیشه خود کرده اند حاکی از چیست که بررسی میکنیم . و قبل از آن یک توضیح اساسی لازم است  . و آن اینکه  در خیلی اعمال زندگیمان باید به این  مسئله مهم توجه داشته باشیم که به چه قیمتی . چون وقتی از یک مسئله پشیمان میشویم معمولاً میگوییم ارزشش را نداشت . پس برای اعمالمان ارزش قائل هستیم . و باید برای این حالات ظاهری نیز نمره گذاری کنیم.
  • وقتی موی خود را بلند تر از حد معمول میکنند و گاه مثل زنان ، بعضی مردها مجبورند با کش ببندند ، چند مسئله مطرح است . یا میخواهند بگویند ما پیرو مکتب خاصی هستیم که جداگانه باید ارزشهای آن مکتب بررسی گردد. یا میخواهند بگویند مرد شیکی هستیم. که ممکن است شیک بنظر برسند ولی مردانگی از آن متصور نیست . چراکه ظاهرهای مردانه متعارف با دههای اخیر به گونه ای دیگر تعریف شده است . آیا از خود سوال کرده ایدکه چرا بانیان غربی این فرهنگ تزریقی ، خود ، منظور دولت مردانشان هست ، چرا این گونه نمیگردند و اکثرقریب به اتفاق آنان  با لباس و ظاهری آراسته ومردانه میگردنند. آیا غیر این استکه خودشان هم این یاوه ها را قبول ندارند و شخصیت ظاهری مرد را چیز دیگری میدانند. پس چرا جوانان ما به این مهم بی توجه هستند نمیدانم

   

 

 

 

  • گاهی بعضی از جوانان ما فکر می کنند هرچه بهم ریخته تر باشند و هرچه لخت تر باشند نشانه طرقی ، پیشرفت ، سواد و اینگونه مسائل است که با توجه به توضیح قبلی ، قابل درک است که نشانه جهل میباشد ، و اما سوال دیگر از همین جوانان : به همین میزان که میخواهید زنان دیگران را لخت  و بی حیا و رفیق باز ببینید . آیا حاضرید خواهر و مادر و زن خودتان را در اختیار لذت دیگران قرار دهید .
  • سوال دیگر : چرا وقتی خواستگاری میروید دنبال یک نجیب و سر به زیر و خانواده دار و خانه دار و سالم هستید . اگر آنطوری خوب است و شعار اجتماعیتان آن است ، چرا در زمان منافع خودتان دنبال مدل دیگری هستید. ….غیراز اینستکه شما هم مثل دولت مردان غربی ، خودتان این یاوه ها را قبول ندا رید .
  • مسئله دیگر که بیشتر به واقعیت نزدیک است ، اینکه بعضی از این جوانان با این ظواهر فریبنده زن نما ، قصد فریب دختران و زنان  را دارند و اکثراً فقیرانی هستند که میخواهند با اینگونه ظاهرها بگویند ما خیلی  دارا  هستیم ، و این فریب  تا آن دختر و زن  بخواهد تحقیق کند و واقعیت را بفهمد ، گاه خیلی چیز ها را از دست میدهد ، که قابل جبران نیز نیست .  

 

 

  

 

  • امیدوارم هم جوانان ما به خود شان بیایند و هم دختران و زنان این مرز و بوم هوشیار تر باشند.  

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

جانباز گرامی بهمن گلبارنژاد آسمانی شد

  جانباز گرامی بهمن گلبارنژاد آسمانی شد   بهمن گلبارنژاد دوچرخه سوار پارالمپیکی ایران بر …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *