سیاست به زبان ساده (4) ترور و تروریسم2

 

 

سیاست به زبان ساده

ترور و تروریست بخش دوم :  ما در بخش اول به این نتیجه رسیدیم که ترور ماهیتاً در چند بخش باید مورد بررسی قرار بگیرد :(( یک )): علت ترور بررسی شود . ((دو)): شخصیت ترور شده . ((سه )) : ترور کننده. ((چهار )): آیا همه ترور ها مردود است؟ ((پنج)): مجوز ترور از طرف کی باشد مجاز و مشروع است.

و حالا میخواهیم بررسی کنیم که چرا تعدد رای در مجوزها جهت انجام ترور ایجاد شده است؟؟؟وقتی به این موضوع میخواهیم رسیدگی کنیم باید توجه داشته باشیم که تعدد آیینها ، ایدولوژیها ، مسلکها و مکاتب ، باعث اصلی این تعدد افکار در جهت مسئله ترور است .

سیاستمدارها((خصوصاً غربیها)) برای آزادی بیشتر در اقدامات خود عمدتاً بصورت مخفی تشکیلاتی را برای این کار ایجاد میکنند ، و گاه نیز با توجیهاتی  که بر گرفته از قوانیین استکباری خود شان میباشد بصورت علنی به این اقدام دست میزنند و در هر دو مورد چون خود فاعل آن هستند مجاز ومشروع میدانندو هر نوع حرکتی که بر گرفته از دفاع از حقوق انسانی و مخالفت علیه استکبار و سیاستهای ناجوانمردانه آنها باشد را یک عمل غیر مشروع و غیر مجاز میدانند. بنابراین همانگونه که قبلاً نیز به آن اشاره گردیده بود بهترین راه تشخیص برای مجاز وغیر مجاز بودن آن در گام اول مذهب است و در بررسی دوم نوع مذهب است که با یک بررسی منطقی و اصولی باید به این نتایج رسید. ولی آنچه مسلم است اگر اختیار مجوز در دست بنده باشد هرچه زمان به جلو برود اوضاع از این که هست بدتر خواهد شد. و تنها راه کنترل و تعدیل در مجازاتها راه الهی و استنباط از احکام الهیست .

هرچند لازم به ذکر استکه عمدتاً کسانی که خود را مدافع حقوق بشر میدانند و کرسیهای بین المللی را اشغال کرده اند سردمداران تروریست جهانی هستند و به اسم تلاش برای مردم کشورشان هر گونه ظلم و ترور شخصیتهای مزاحم را مجاز میداند . در حالی که خود مدعی داشتن دینی هستند که سر شار از محبت است!! در حالی که خود بویی از محبت نبرده اند.

جنگها و حضور غیر مشروع در کشورهای مختلف جهان سوم همگی حاکی از سیاست های نامشروع آنهاست. که متاسفانه بعضی از خود بیگانه داخلی در هر کشوری که آنها قدم میگذارند بانیان گسترش همان فرهنگ و سیاست نا مشروع هستند و برای انحراف افکار عمومی و توجیه در علت حضورشان ، با بمب گذاریها و کشتار مردم بی دفاع که به دست عوامل خودشان انجام میگیرد ، سعی در موجه جلوه دادن حضور خودشان دارند و فکر میکنند مردم مثل خود آنها خر هستند و نمیفهمند. ولی چرا بعضی در داخل هر کشور با همدستی و خیانت به ملت خود آب به آسیاب دشمن ریخته و اینگونه خود را فدایی غربیان میدانند ، میتواند چند علت اساسی داشته باشد.  اولا ً دوری از دین و ایمان و باور به وجود خداوند  و روز جزا .از مورد اصلی میباشد که میتواند یک نفر را انسان و یا انسان نما کند.  ثانیاً  عقده های روحی و روانی و عشق به تفریحات دنیوی و لذتهای خارج از اندازه و………………….باعث میشود که یک نفر بدنبال کسب درآمدهای غیر مشروع باشد که یک راه آن خیانت است و غافل از اینکه خود نیز یکی از قربانیان همین خیانت است و وقتی متوجه اشتباهات خود میشوند که جای جبران نیست. مثل راه دادن دزدان توسط یکی از ساکنان یک منزل است که اموال خود او نیز در این ورود مورد سرقت قرار میگیرد و  خود آن شخص نیز متضرر میشود.

ثالثا ،: گاه پیش میآید که یک مکتب و یا شخصیتهای سیاسی یا مذهبی از یک خود خواهی کاذب و تصور بر اینکه چون تعدادی طرفدار دارند پس مجاز به ورود در ذات هر مسئله ای هستند و ایمان کاذب به این باور غلط ، آن شخص یا بانیان آن مکتب را وادار به حرکت در مسیری میکند که به اشتباه درست میدانند که تنها را نجات شناخت بیشتر به مبانی و دوری از خود خواهی و خود رایی است . تا با عنایت به فضل و رحمت خدا در مسیر در ست قرار گیرند

لذا در پایان باز تاکید میکنم که هیچ شخص ، گروه، دولتمردی ، حق دادن مجوز به قتل افراد بصورت فردی و جمعی نخواهد داشت مگر آنکه ریشه منطقی ، مذهبی ، الهی داشته باشد که عموما، چون احکام الهی با فطرت انسانها نیز منطبق است ، تشخیص آن در صورتی که با توکل به خدا و عدم اعناد و کینه ورزی باشد ، آسان است. و باید فقط در راستای مجوزهای الهی باشد.

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

خامنه ای

پیام رهبری در خصوص ارتحال آیت الله هاشمی رفسنجانی

پیام رهبری در خصوص ارتحال آیت الله هاشمی رفسنجانی حضرت آیت الله خامنه‌ای رهبر معظم …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *