سیاست به زبان ساده (1) رسانه های بیگانه

 

سیاست به زبان ساده

صدای آمریکا :

                           از کوزه همـــــــــــــــــان برون تراودکــــــــه در اوست .

گاه ما از خود سوال میکنیم که آیا باید حق را به چه گروه و مذهب و آئینی بدهیم . و یا سیاست کدام کشور مطلوب تر است . و خیلی ا مّا ها و آیا های دیگر که باز به همان کلا م اول رجعت داریم. واصولاً گاه مثل دانش آموزانی میمانیم که دروس اول را فراموش میکنیم ودر جواب سوالات  دروس بعدی که مکمل وتکمیلی دروس گذشته هستند ، در میما نیم .  و بدیهیست که گاه اگر سوالات نمره منفی نداشته باشد . هر چه دلمان میخواهد میگوییم و مینویسیم.  و این جای تاسف دارد که ما گاه اصولی ترین مسائل دینی خود را فراموش میکنیم و برای استنباط مسائل روز ، با توجه به تصور  نداشتن نمره منفی هر فکری میخواهیم میکنیم و چون از دهان خودمان  درآمده با تعصبی خاص تا پای جان از آن دفاع میکنیم . وحتی نمیخواهیم به خودمان زحمت دهیم و فکر کنیم که آیا آنچه مدافع آن هستیم درست است یا خیر؟

غافل از اینکه بسیاری از اموری که انجام میدهیم در نزد خداوند نمره منفی دارد . و ما بدلیل عدم درک صحیح از دین وآئینمان و با توجیهات اقتصادی خود را موجه بر هر فکر و گفتاری  میدانیم . مثل راننده ای که در با تصور عدم وجود پلیس هر گونه که میخواهد رانندگی میکند . و اگر دو تصور دیگر را مهمان ذهن خود میکرد شاید تخلفی نمیکرد . (1)ممکن است با دوربین دیده شوم. (2) اگر درحین تخلف بلایی برسر خودم بیاید چه؟

اما تصور اول: بدیهیست که اعمال ما از دید الهی مخفی نخواهد ماندو اگر سریع نتیجه ان را نمیبینیم دلیل بر گذشت الهی نیست. و ام تصور دوم : چرا فکر نمیکنیم که هیچ گربه ای محض رضای خدا موش نمیگیرد و نتیجه بسیاری از افکار و عکس العملهای سیاسی ما مورد سوء استفاده بیگانگان قرار میگیرد و این سوء استفاده از سادگی بعضی از ما همین نتیجه را دارد که میبینیم .

انواع بی حرمتی به دین و آئینمان میکنند و ما باز ساکتیم . واقلیتی از ما فکر میکنند اگر آنها بر ما حاکم شوند تخم دو زرده میکنند ؟. مگر در صد سال گذشته تخم دو زرده کرده اند که باز این کار را بکنند ؟. وآیا اگر سالهاست در کشور های همسایه ما تخم دو زرده کرده اند ؟و اگر تا به این زمان حیاتشان پا برجاست حرکات روباهی آنان است. واز چپاول کشور های ضعیف و ترسو خود را به جلو میکشانند. آیا تا بحال مخالفت آنها بر سر انرژی هسته ای را از این منظر نگاه کرده ایم ، که انها میداند اگر کشورهای جهان سوم خود را بالا بکشند . آنها از کجا باید ارتزاق کنند. وگرنه این مسئله آنقدر پیچیده نیست که آنها میگویند. و اما صد حیف از اینکه باز بعضی از ما با خود خواهی و عدم توجه به آینده گول شعار های رسانه های بیگانه مثل صدای آمریکا و بی بی سی را خورده و هم گام آنه میشویم . ؟ در رسانه های آنها جز بی بند وباری که آن را نشانه آزادی و پیشرفت میداند چیز دیگری هم یافت میشود ؟ ما چه آنگونه بچرخیم ، چه اینگونه ، چه دردی از ما دوا میشود که بخواهیم از نظر پوشش و تفریح مثل آنها باشیم . به قول مثل ایرانیها ( اینها برای فاطی تمبان نخواهد شد) پس بهتر است با درک صحیح از آثار سوء رسانهای بیگانه و غربی ، با احتیاط بیشتر گام برداریم و با برخوردهای احساسی و دور از منطق خود ، این استنباط را به چند بیسواد مثل نوری زاده و سازگار و امثال اینها ندهیم که ما هم مثل آنها احمق هستیم و هر چیزی را باور میکنیم .

مردم ایران و در اصل ایرانیانی که مثل شیر در داخل کشور مانده اند و به هیچ کشوری باج نداده اند . آنقدر شعور وآگاهی دینی وسیاسی دارند که اگر شما ها خود را  جر  هم بدهید ، باز تاثیری در این روحیه راسخ که مبارزه با هر ظلم وستمی هست نخواهد گذاشت.( حالا بــــــــــرین حالشو ببــــــــــــرین).

در پایان مثل گذشته با دیدن تصاویری از امام دل خود را قرص کرده و عزم خود را نیز برای مبارزه با استکبار جهانی جزم مینماییم.

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

خامنه ای

پیام رهبری در خصوص ارتحال آیت الله هاشمی رفسنجانی

پیام رهبری در خصوص ارتحال آیت الله هاشمی رفسنجانی حضرت آیت الله خامنه‌ای رهبر معظم …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *