الهه ناز (بخشی ازکنسرت)گروه موسیقی آفاق

 

 

اجرا توسط گروه موسیقی آفاق به سر پرستی مهدی محمدی شاهد و سرگروهی جمشید آقایی و خوانندگی محمدعلی قدمی در سال۱۳۷۸تالار رودکی(تالار وحدت)

الهه ناز (کلیپ)

یکی دیگر از اساتید بزرگ موسیقی که بنده حقیر افتخار آشنایی با آن بزرگوار را داشته ام خالق اثر الهه ناز سید اکبر محسنی بودند.. ایشان در سال 1291هجری شمشی بدنیاآمد و در طول زندگی هنری خویش خالق 400 اثر هنری اعم از پیش درآمد ، رنگ و تصانیف بوده اند

استاد محسنی از اساتیدی بود که توانست با تحقیق های فراوان ساز عود را به ایرانی بودنش ثابت کند، استا د در طول عمر باعزت خود مقید به مسائل مذهبی بود و به قول استاد صبا پیش نماز هنرمندان موسیقی بود.

من نیز در سال  1372 افتخار آشنایی با ایشان را پیدا کردم و این آشنایی تا آخر عمر استادکه چندان هم طولانی نبود ادامه داشت .

به سفارش استاد کتاب الهه ناز را به همت پسرش آقای حاج بهرام ، تدوین کرده و منتشر کردم . که استقبال خوبی از آن شد .

استاد آهنگهای بسیاری ساخته اند که از معرفترین آنها میتوانم از الهه ناز ، شبهای انتظار ، مرا بوسه ای ده ، براه وی ، سه تار و ستاره ، دختر فال بین ، دلشکن ، بخت بیدار ، اشاره کرد .

استاد برای خیلی از خوانندگان ایران ترانه و تصنیف ساخته اند که از جمله آنها میتوانم از : استاد شجریان ،ایرج ، جمال وفایی ، هوشمند عقیلی ، عارف ، اکبر گلپایگانی ، محمد منتشری ، نام ببرم.

به سفارش استاد و بواسطه خانواده محترمشان تمام آثار استاد محسنی به عنوان امانت در اختیار من قرار گرفت تا بعنوان نماینده تام الختیار این آثار باشم. و من نیز  در طی سالهای اخیر سعی کردم با بازسازی بعضی از آثار ایشان و واگذاری آنها یاد استاد را همیشه در دلها و اذهان زنده نگاه دارم . از جمله ان موارد میتوانم به آثار ذیل اشاره کنم. اثر الهه ناز به تهیه کنندگی مهدی محمدی شاهد و خوانندگی محمد علی قدمی ، علیرضا افتخاری در اثر صیاد و آواز اساتید ، عبدالحسین مختاباد در آلبوم بهشت من ، سرخوش شهبازی در اثر گریه پنهان ، شاهپور توکلی و آلبوم حریر نگاه ،

امیدوارم تا این لحظه عملکردم مورد رضایت آن مرحوم و خانواده گرامیشان قرار گرفته باشد .  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

ششمین کنگره تخصصی شهدای تخریبچی(بخش دوم) مراسم رونمائی از کتابهای منتشر شده توسط موسسه انتشارات معبر نور در تاریخ 1394/12/13

  ششمین کنگره تخصصی شهدای تخریبچی (بخش دوم) مراسم رونمائی از کتابهای منتشر شده توسط …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *